3,5 mld zł na wyprawki szkolne

Rok szkolny 2015/2016 zbliża się wielkimi krokami. To już ostatnie tygodnie aby zaopatrzyć się  w niezbędne elementy wyprawki szkolnej przed 1 września. Jakie produkty powinny znaleźć się w wyprawce ucznia i jaki jest ich koszt? Co czeka uczniów po rozpoczęciu najbliższego roku szkolnego?

 

Jak wynika z badań CBOS z każdym rokiem wydajemy coraz więcej na potrzeby związane z rozpoczęciem roku szkolnego. Według naszych prognoz w bieżącym roku Polacy przeznaczą na ten cel aż 3,5 mld zł. Średnia cena tegorocznej wyprawki, w przeliczeniu na jedno dziecko, może sięgnąć aż 845 złotych. Niespełna połowę tej kwoty pochłonie zakup podręczników szkolnych, blisko jedną trzecią ubrania i obuwie, a jedną czwartą – niezbędne przybory szkolne. Co ciekawe, w co trzeciej wyprawce szkolnej znajdzie się też urządzenie elektroniczne, takie jak smartfon, tablet czy czytnik e-booków.

Podreczniki infografika empikcom

Ubiegłe lata pokazały, że w sezonie poprzedzającym rozpoczęcie roku szkolnego klienci empik.com intensywnie poszukują w naszym sklepie elementów wyprawki szkolnej. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, zgromadziliśmy w jednym miejscu nie tylko szeroką ofertę podręczników dedykowanych wszystkim etapom kształcenia, ale także liczne lektury (również w formie e-booków), artykuły szkolne, urządzenia elektroniczne oraz ubranka i obuwie dziecięce.

 

Źródło
 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 486  razy.