Matematyka na tabletach

„Matematyka w działaniu. Tropiciele” to nowa aplikacja mobilna WSiP stworzona z myślą o dzieciach w wieku 5–7 lat. Interaktywne rozwiązania, zabawna oprawa muzyczna i graficzna uzupełniają zadania, których autorami są współtwórcy popularnego cyklu podręczników.

Aplikacja rozwija umiejętność logicznego myślenia i uczy podstaw matematyki. Przygotowana została pod kątem tabletów działających w oparciu o iOS lub Androida i jest drugim tego rodzaju projektem WSiP. Nowa aplikacja edukacyjna WSiP to 80 ćwiczeń ułatwiających poznanie prostych zasad matematyki, rozwijających umiejętność logicznego myślenia oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Dziecko poznaje liczby od 0 do 10 oraz podstawowe figury. Uczy się też dodawać, odejmować oraz rozpoznawać kolory. Nagrodą za rozwiązanie każdych 5 zadań są instrumenty muzyczne i dźwięki, z których dzieci mogą układać własne melodie w „Pokoju muzycznym”. Całość uzupełnia „Pokój zabaw”, w którym dzieci bawią się figurami jak klockami, a także wirtualne „Liczydło”.

wsip-matematyka-naglowek-1

Aplikację wraz z 20 pierwszymi zadaniami można ściągnąć za darmo z App Store i Google Play, pozostałe zadania dostępne są do kupienia w aplikacji. „Matematyka w działaniu” dostępna jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej („Math in Action”). Można z niej korzystać na tabletach z systemem operacyjnym iOS lub Android.

Autorami ćwiczeń są współtwórcy podręczników WSiP „Tropiciele” – najczęściej nagradzanego cyklu książek do edukacji wczesnoszkolnej, który jako jedyny z obecnie dostępnych, prowadzi dzieci kompleksowo przez cztery lata nauki, począwszy od zerówki aż do trzeciej klasy.

„Matematyka czekała na nowoczesne technologie. To idealny materiał na tablet – w aplikacji dziecko samo nadaje rysunkom ruch wykonując wiele czynności, które są podstawą uczenia się matematyki: klasyfikuje, łączy, rozdziela, przekłada i zamienia. Znikają wszystkie ograniczenia, jakie ma papier. Aplikacja mobilna nie tylko ułatwia uczenie przez zabawę, ale pozwala też w pełni zaprezentować matematykę w działaniu.” – mówi Małgorzata Skura, współautorka zadań w aplikacji „Matematyka w działaniu”.

 

wsip-matematyka-naglowek-2

 

Oprawę graficzną i rozwiązania interaktywne stworzyło studio Kiooik (z japońskiego „edukacja”), specjalizujące się w projektach multimedialnych dla dzieci.

„Od razu podchwyciliśmy temat matematyki. To wspaniały przedmiot, który obecny jest w wielu dziedzinach, także tych artystycznych i kreatywnych.” – mówi Jakub Kamma, współzałożyciel i prezes Kiooik. – „Widzimy duży potencjał w urządzeniach mobilnych, które poprzez  interaktywną formę,  dotyk, animację, dźwięk sprawiają, że nauka staje się bardziej atrakcyjna. Szkolnictwo przechodzi teraz ogromne zmiany, cieszymy się, że możemy w nich uczestniczyć.”

 

wsip-matematyka-naglowek-3

 

Linki do aplikacji:

Aplikacja – App Store i Google Play (PL)

Aplikacja – App Store i Google Play (ENG)

Strona poświęcona aplikacji

Film o „Matematyce w działaniu”

Making of, czyli jak powstała „Matematyka w działaniu”

Litery i cyfry – pierwsza aplikacja mobilna WSiP (App Store)

 

O WSiP

WSiP to lider polskiego rynku wydawnictw edukacyjnych z ponad 65-letnią bogatą tradycją. Bazując na swoim doświadczeniu i współpracy z uznanymi autorami, nauczycielami i szkołami WSiP przygotowuje podręczniki oraz materiały dydaktyczne dla wszystkich poziomów nauczania – od przedszkola do szkół ponadgimnazjalnych.

Rozwijając cyfrowe narzędzia wspierające naukę WSiP stworzył internetowe platformy WSiPnet.pl oraz egzamer.pl i stale poszerza zakres materiałów edukacyjnych w formacie elektronicznym. Właścicielem WSiP jest globalny fundusz private equity Advent International, dzięki któremu wydawnictwo zyskało dostęp do międzynarodowych doświadczeń oraz biznesowe wsparcie.

Co roku z podręczników WSiP uczy się w Polsce kilka milionów dzieci i młodzieży.

 

Źródło
 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 1249  razy.