Minister edukacji przypomina o darmowych podręcznikach

Szefowa MEN przypomina, aby dyrektorzy wzięli pod uwagę, że oprócz czasu niezbędnego na uruchomienie dotacji celowej, odpowiednio wcześnie muszą być również podjęte czynności związane z zamówieniem i zakupem podręczników i materiałów ćwiczeniowych. Wszystko po to, by mogły zostać dostarczone do szkół z początkiem roku szkolnego.

„System udzielania dotacji celowej został skonstruowany na tyle elastycznie, na ile to możliwe w przypadku finansowania zadania zleconego. Każda szkoła ma wpływ na moment otrzymania dotacji” – pisze minister edukacji.

Dodaje, że dyrektorzy szkół już od połowy marca mogli składać do organów prowadzących informację lub wniosek, niezbędne do udzielenia dotacji. Jednostka samorządu terytorialnego mogła otrzymać środki na zakup podręczników już w maju (przekazanie dotacji odbywa się najpóźniej do 15 października).

Joanna Kluzik-Rostkowska zwróciła się także do kuratorów. Poprosiła, by na bieżąco monitorowali realizację tego zadania przez dyrektorów szkół. Zależy jej także na tym, by kuratorzy przypomnieli dyrektorom szkół, którzy nie złożyli jeszcze do swojego organu prowadzącego informacji niezbędnych do uruchomienia dotacji, o jak najszybsze zrobienie tego.

 

List minister MEN

 

Źródło

 

 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 302  razy.