Tropiciele najlepszym europejskicm podręcznikiem

„Tropiciele” zostali uznani za najlepszy europejski podręcznik w kategorii od 6 do 9 lat.

Jury doceniło szczególnie: możliwość indywidualizacji tempa i sposobu nauczania w oparciu o podręcznik zależnie od potrzeb dzieci, integrację ćwiczeń, tekstu i obrazków oraz odwołania do życia codziennego. Zwrócono także uwagę na przejrzystość formy, dbałość o oprawę graficzną, różnorodność materiałów uzupełniających – zawartych w dwóch zestawach naklejek, puzzli, wycinanek przygotowanych „z niezwykła dbałością o detal”.

Odbierając nagrodę Piotr Kędra, dyrektor ds. projektów strategicznych powiedział: „Cieszymy się z dwóch powodów: otrzymana nagroda potwierdza najwyższą jakość przygotowanego przez nasz zespół redakcyjny i autorski cyklu. Co równie ważne, jakość ta została doceniona przez nauczycieli, „Tropiciele” są obecnie najbardziej popularnym cyklem edukacyjnym do nauczania początkowego.”

Nagroda dla „Tropicieli” – najlepszego europejskiego podręcznika, została wręczona podczas zakończonych właśnie Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie – największym na świecie spotkaniu branży wydawniczej. W tegorocznej edycji uczestniczyło 7300 wystawców z ponad 100 krajów.

dyplom-frankfurt

Konkurs na najlepszy europejski podręcznik organizuje co roku European Educational Publisher Group (EEPG) – stowarzyszenie wydawców edukacyjnych z 20 krajów. „Tropiciele” to najczęściej nagradzany cykl książek do edukacji wczesnoszkolnej, który jako jedyny z obecnie dostępnych, prowadzi dzieci kompleksowo przez cztery lata nauki, począwszy od zerówki aż do trzeciej klasy.

Tradycyjne podręczniki uzupełnia bogaty katalog elektronicznych materiałów edukacyjnych, takich jak wydana w ostatnich tygodniach aplikacja na urządzenia mobilne „Matematyka w działaniu”, która utrzymuje się w pierwszej dziesiątce najczęściej ściąganych aplikacji w 10 krajach na świecie.

 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 890  razy.