Na co zwrócić uwagę wybierając konto bankowe?

Konto bankowe to bez wątpienia nieodłączny element życia większości z nas. Jest to podstawowy produkt bankowy, który ułatwia zarządzanie finansami. Na konto osobiste wpływają nasze wynagrodzenia, służy nam ono do płacenia rachunków, rat kredytów oraz płatności codziennych.

 

Aktualnie każdy bank posiada wiele rodzajów kont osobistych, dostosowanych do potrzeb klientów. Sprawdźmy na co warto zwrócić uwagę zakładając takie konto.

 

Koszty związane z prowadzeniem konta

Do najczęstszych opłat związanych z prowadzeniem konta zalicza się: opłatę za prowadzenie, przelewy, kartę oraz wyciągi z bankomatów. Banki starają się zmniejszyć te koszty do minimum, a nawet całkiem wyeliminować. W dzisiejszych czasach instytucje, które pobierają wysokie opłaty za tego typu rachunek, nie mogą się cieszyć dużą ilością klientów. Często bywa tak, że na pozór bezpłatne konto, posiada ukryte opłaty, które wychodzą po dłuższym korzystaniu z rachunku. Warto więc przed założeniem dokładnie przejrzeć tabele opłat i prowizji danego banku.

 

Dostępność placówek oraz bankomatów

To dosyć oczywiste, że powinniśmy zakładać konta w bankach, które funkcjonują w zamieszkałych przez nas miastach. Niektórzy jednak skuszeni promocyjnymi ofertami, wybierają konta do których de facto mają dostęp tylko przez Internet. Zapominają o tym, że w momencie kiedy np. szybko musimy dokonać wpłaty na konto, bliskość placówki jest bardzo ważna. Poza tym robienie wielu kilometrów do naszego banku w każdej sprawie jest po prostu nie wygodne. Dlatego bez wątpienia liczba placówek oraz bankomatów danego banku w naszej okolicy świadczy o atrakcyjności rachunku. Dodatkowym udogodnieniem jest również możliwość korzystania z konta poprzez aplikację mobilną.

 

Promocje oraz dodatkowe profity

Wiele instytucji w celu przyciągnięcia klientów oferuje różnego rodzaju oferty promocyjne. Często wiążą się one z moneybackiem, czyli procentowym zwrotem za zakupy opłacone kartą. Czasem zdarza się również, że zakładając konto bankowe w danym banku, mamy możliwość założenia dodatkowego konta oszczędnościowego z promocyjnym oprocentowaniem. Coraz więcej instytucji bankowych nawiązuję współpracę z różnymi przedsiębiorstwami, dzięki czemu ich klienci mogą liczyć na obniżki cenowe wielu produktów.

 
 

Katagoria: Porady dla głodnych wiedzy
Słowa kluczowe: , , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 2349  razy.