Nauka angielskiego w USA – przygoda, która się opłaca!

Dobra znajomość języka angielskiego otwiera dzisiaj drzwi do najlepszych pracodawców i umożliwia korzystanie ze wszelkich dobrodziejstw globalizacji. Dla młodych ludzi, którzy właśnie ukończyli szkołę średnią lub jeszcze studiują, jest to ostatni dzwonek na nadrobienie wszelkich zaległości językowych. Ci, którzy zdają sobie z tego sprawę, decydują się na wyjazd językowy za granicę, który jest najefektywniejszym sposobem na opanowanie języka, a przy okazji bywa ciekawym przedsmakiem dorosłości.

 

Dłuższy wyjazd za granicę to lepsze efekty nauki

Według wielu specjalistów jedną z najlepszych metod nauczenia się języka obcego jest tzw. pełne zanurzenie się w nim (ang. Total Immersion). W metodzie tej chodzi o to, by z językiem obcym mieć kontakt non-stop i pod wieloma postaciami: poprzez intensywne konwersacje z native-speakerami, a także poprzez poznawanie kultury danego kraju, mentalności jego mieszkańców, zwyczajów itp. Nietrudno się domyślić, że takie całkowite zanurzenie w języku jest dużo efektywniejsze podczas kilkumiesięcznego pobytu za granicą niż podczas normalnego kursu językowego. Dla młodych osób, które ukończyły szkołę średnią i nie przekroczyły jeszcze wieku 26 lat, najkorzystniejszym tego rodzaju wyjazdem jest wyjazd w ramach Programu Au Pair.

 

Praca i nauka w USA – marzenie w zasięgu ręki

Jeśli chodzi o  naukę angielskiego, szczytem marzeń dla wielu młodych ludzi jest wyjazd do Stanów Zjednoczonych, w przypadku których programy Au Pair są bardzo atrakcyjne. Przede wszystkim są one sprytnym połączeniem nauki i pracy. Osoba wyjeżdżająca w ramach programu, zostaje przydzielona do rodziny, której ma za zadanie pomagać w domowych obowiązkach, najczęściej w opiece nad dziećmi. W zamian za to otrzymuje dach nad głową, wyżywienie, a dodatkowo ma zapewnione kieszonkowe (ok. 200 dolarów tygodniowo) oraz pokrycie kosztów nauki! Bardzo ciekawie wygląda nauka w USA z Au Pair in America, która trwa 12 miesięcy, lecz uczestnik programu otrzymuje 13- miesięczną wizę, dzięki czemu jeden miesiąc może spędzić na podróżowaniu po Stanach.

Roczny wyjazd do Stanów Zjednoczonych w ramach programu Au Pair to z pewnością pomysł wart rozważenia. Oprócz idealnych warunków do udoskonalenia umiejętności językowych, młody człowiek otrzymuje być może jedyną w życiu okazję poznania największego mocarstwa świata i zdobycia wielu doświadczeń, które z pewnością zaprocentują w dalszej karierze zawodowej.

 
 

Katagoria: Porady dla głodnych wiedzy
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 2631  razy.