Select Page

Kategoria: Wybór zawodu

Marzysz o pracy w chmurach? Jak zostać stewardessą?

Choć prestiż zawodu stewardessy osłabł na przestrzeni lat, wciąż jest bardzo atrakcyjnym wymarzonym zawodem dla wielu osób. Zaglądamy od podszewki w zawód stewarda/stewardessy i opowiadamy o tym, co trzeba zrobić, aby nim/nią zostać.

Read More

Czy warto zostać aktorem w Polsce?

Odgrywanie ról to domena nie tylko profesjonalnych aktorów i aktorek. Każdego dnia jesteśmy zmuszeni zakładać kilka „scenicznych masek” i stawać się określona postacią. Jak to wszystko przedstawia się jednak na tle profesjonalnego aktorstwa? Czy warto zostać aktorem w Polsce?

Read More

Detektyw – czy jest to popularny zawód?

Detektywi w Polsce zajmują się sprawami karnymi, cywilnymi czy też innymi, które wymagają zdobycia informacji potrzebnych do załatwienia spraw, zdobycia dowodów czy pomoc w skomplikowanych sprawach rodzinnych.

Read More

Szambonurek – zawodem życiowej szansy

Mówi się, że żadna praca nie hańbi ale każda męczy. Prawda jest taka, że jeśli lubi się swoją pracę to właściwie jest ona częścią naszego życia, którą traktujemy po części jak hobby. Jednak jak to wszystko wygląda jeśli chodzi o pracę szambonurka?

Read More

Zawód: elektryk

Dzieci wielu moich znajomych decydują się po napisaniu egzaminu gimnazjalnego wybrać profil elektryczny w technikum. Niestety, rodzice przyszłych elektryków bardzo często nie wiedzą dokładnie, z czym wiąże się taki zawód.

Read More